BAŃKI CHIŃSKIE są znane i używane w Chinach od ponad 3000 lat! Stanowią nieodłączną część lecznictwa Dalekiego Wschodu.

Wiele chorób można za ich pomocą wyleczyć:

 • – usunąć zaburzenia czynności narządów wewnętrznych,
 • – uśmierzyć ból,
 • – wyleczyć chorobę lub wspomóc leczenie,
 • – leczyć dolegliwości układu oddechowego,
 • – łuszczycę skóry, prostatę,
 • – przy dolegliwościach o podłożu wirusowym, przeważnie niewrażliwych na antybiotyki, daje nadspodziewanie dobre wyniki,
 • – w przypadku ostrych i przewlekłych infekcji górnych i dolnych dróg oddechowych oraz astmy oskrzelowej,

 

Stawia się je w miejscach akupunkturowych – wykonuje się również masaż bańką – tz. masaż próżniowy, odchudzający. Stosuje się też bańki jako pierwszą pomoc w przypadkach ukąszenia przez owady. Bańki chińskie doskonale sprawdzają się w kuracji antycellulitowej lub jako drenaż limfatyczny.

Cellulit to zmora wielu pań, pod tym terminem skrywają się brzydko wyglądające złogi tłuszczu podskórnego, które tworzą na powierzchni skóry fałdki i nieestetyczne grudki. Przeważnie tworzą się one w okolicach ud, pośladków, brzucha, kolan, łydek i barków. Główne przyczyny powstawania cellulitu: wewnętrzne, tu zaliczamy: uwarunkowania genetyczne, dysfunkcje w układzie endokrynogennym (estrogeny), zaburzenia metabolizmu, krążenia żylnego i limfatycznego, zewnętrzne: nieprawidłowa, niezdrowa dieta, stres, brak aktywności fizycznej, nałogi, stosowanie używek. Podczas wykonywania zabiegu, intensywnie masuje się tkankę poskórną ud, pośladków czy brzucha. Jest to bardzo mocny masaż, a jego efekty są widoczne już po kilku zabiegach. Przyśpiesza on krążenie krwi i przemianę materii skutecznie przyczyniając się do redukcji tkanki tłuszczowej.

Masaż bańką chińską doskonale relaksuje i uspokaja, zaleca się go osobom przemęczonym, prowadzącym siedzący tryb życia, po intensywnych i wyczerpujących ćwiczeniach oraz podczas kuracji odchudzającej. Po zabiegu skóra może być nieco zaczerwieniona i możemy odczuwać przyjemne ciepło, nie jest to jednak przyczyna do zmartwień, wręcz przeciwnie – to zdrowy odruch wskazujący na to, że nasza skóra jest rozluźniona i lepiej ukrwiona. To silne przekrwienie daje rewelacyjne efekty regeneracyjne, poprawia elastyczność, ujędrnia i wygładza skórę.

MASAŻ PRÓŻNIOWY BAŃKAMI: Chińskie bańki są wykonane z gumy, są to bańki próżniowe. i pozwala to na przystawienie jej w niemalże każdym miejscu, bez względu na kształt powierzchni. Zabieg masażu bańkami chińskimi stosuje się do leczenia miejscowego i ogólnego. W przeciwieństwie do zwykłego masażu rękami, znacznie intensywniej i głębiej stymuluje on nasze tkanki pobudzając krążenie, usprawniając przepływ limfy, relaksując mięśnie i korzystnie oddziałując na narządy wewnętrzne.

Zwykle zaleca sie stosowanie masażu próżniowego przy:

 • -nerwobólach,
 • -migrenowych bólach głowy,
 • -obolałym karku, bólach kręgosłupa i okolic,
 • -chorobach mięśni,
 • -bólach stawów (często przy reumatyźmie, po wielu urazach lub np. zwyrodnieniach)
 • -niedokrwistości (drętwiejące kończyny, palce itp.)
 • -astmie oskrzelowej, zapaleniach oskrzeli,
 • -potrzebie rozluźnienia, odprężenia, podczas stresujących okresów życia,

 

Masaż próżniowy może nie tylko leczyć, ale również pomagać w zdiagnozowaniu choroby. Masując ciało możemy odczuwać miejscowy ból, tam może kryć się ognisko chorobowe, a ciało daje nam sygnał, który warto sprawdzić.

Jak się masuje? Masaż bańkami chińskimi wykonuje się co 2, 3 dni, nie należy wykonywać go codziennie. Zaleca się do 10 zabiegów w jednej seri, potem trzeba zrobić kilka dni przerwy i ponownie rozpocząć terapię. Zabieg wykonuje się przeważnie przez około 30 minut.

Działanie zabiegu: przyspiesza spalanie tkanki tłuszczowej i złogów tłuszczyku podskórnego, szybko zwalcza cellulit (już po 5 zabiegach widać znaczną różnicę w wyglądzie skóry), ujędrnia skórę, wygładza i redukuje nieestetyczną pomarańczową skórkę, modeluje sylwetkę, regularne zabiegi sprawią, że Twoje ciało wypięknieje, stanie się szczuplejszcze, zmniejsza obrzęki, relaksuje, uspokaja i odpręża mięśnie.

Przeciwwskazania do zabiegu: zaburzenia krzepliwości krwi, np. u cukrzyków, hemofilia, skłonności do wylewów podskórnych czy obrzęków, podwyższona temperatura ciała, gorączka (powyżej 38,5°C), przerwanie ciągłości i stany zapalne skóry (uczulenia, egzemy), wysiękowe zapalenie stawów, żylaki, ciąża wyklucza stosowanie masażu, ewentualnie inne cześci ciała niż brzuch mogą być poddane bardzo delikatnemu masażowi, osoby z czynnymi objawami nowotworów, gruźlicą, kobiety podczas miesiączki powinny unikać tego rodzaju zabiegów, skoki ciśnienia skurczowego, stan po spożyciu alkoholu.